250.00 ₺ ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!
Prp Saç Tedavisi
Buradasınız: Anasayfa / Blog
27 Şubat 2023, Pazartesi
prp saç tedavisi
Elazig Prp saç tedavisi
prp saç tedavisi

Hücresel bir tedavi şekli olan PRP, kişinin kendi kan hücrelerini kullanmak olgusuyla ilerler. PRP yöntemi denilen uygulamada 8-10 cc arasında kan alınarak, özel kitlerde bu kanlar işleme tabi tutulmaktadır. Santifürden, yani hızlı dönüş işleminden geçirildikten sonra kanın içerisindeki kırmızı hücreler ve beyaz hücreler ayrılıştılmaktadır. Trombosit açısından zenginleştirilmiş kısım elde edilir ve sıvı PRP saç tedavisiiçin uygun hale getirilmiş olur. Normal kanın içerisinde mililitrede yaklaşık 200.000 adet trombosit bulunurken, PRP karşımı içerisinde bu sayının 3 katından fazla hale gelir. 8-10 cc kan tüpünden ortalama 4 cc PRP sıvısı elde edilmektedir.

Saça Faydaları Nelerdir?

Elde edilen bu sıvı özellikle saç diplerine enjekte edildiğinde, mezoterapiyi alternatif olarak saç dökülmelerinde kullanılmaktadır. Özellikle saç tellerinin inceldiği alanlarda trombositlerin bölgeye sağladıkları keratinosit ve epitelyal büyüme faktörleri doğru sonuçlar vermektedir. PRP saç tedavisiile zayıflamış saçlar için bölgede saç köklerinin kalınlaşmasını, hacimli hale gelmesini ve köklerin büyümesini sağlamaktadır.

PRP Destekli Saç Ekimi Nedir?

Mezoterapide uzun süre beklenerek görülen olumlu etkiler PRP ilk seansında kendini göstermektedir. Genellikle saçlı deride 2-3 hafta arayla 3 seans şeklinde uygulanan PRP uygulamalarında hastanın saçlarındaki canlanma 2. seasında çok net şekilde görülebilmektedir.

Saç Dökülmesi ve PRP

PRP uygulaması saçların dökülmesi yaşanan alanda keratinositlerin (saçın gövdesinde bulunan saç hücrelerinden) uyarılmasını sağlayarak azaltarak saç yapımını arttırmaktadır. Bu da PRP saç çıkarır mı? sorusunun cevabı olabilmektedir. Özellikle bayanlarda görülen ve çoğunlukla genetik olan, başın tamamında saç seyrekliği ve inceliğinde PRP tedavisi yüz güldürücü sonuçlar vermektedir. Dermakozmetik uzmanlarınca kullanılan en önemli saç tedavileri arasında yer almaktadır. Özetle artık mezoterapinin yerini almıştır diyebiliriz.

Etkisi Ne Kadar Sürer

Bu işlemin kalıcılığı minimum 12 ay ile 18 ay arasındadır. Özetle PRP'nin kalıcı etkisi bulunmamaktadır. İşlemin ilerleyen zamanlarda bir süre daha tekrarlanması gerekmektedir. Kürler tekrarlandığı sürece PRP'nin faydaları artarak devam eder ve süre uzar.

Yan Etkileri

PRP sıvısını hazırlarken yani kanın içeriğini zenginleştirirken hastaya zarar verebilecek herhangi bir kimyasal kullanılmamaktadır. Dolayısıyla PRP yan etkisi bulunmamaktadır. Enjete edilen hastanın şeker yada tansiyon vb. hastalıkları olmasıda bu durumu değiştirmemektedir.

PRP Fiyatları

PRP yapan hastaneler arasında estetik ünitesiyle yer alan Özel Meltem Hastanesi, saç ekimi ve saç dökülmesi tedavileri hakkında kapsamlı hizmet vermektedir. PRP fiyatları hakkında hızlı bilgi için sol tarafta bulunan hemen sorun formundan bize ulaşabilirsiniz. Arzu ederniz 05414427756 telefon numarasından WhatsApp aracılığı ile iletişime geçebilirsiniz.

Konuyla ilgili aramalar: prp saç tedavisi, prp ile saç tedavisi, prp saç dökülmesi, prp nasıl yapılır

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın